Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u7571922/kozansigorta.com.tr/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Avukat Mesleki Sorumluluk Sigortası – Kozan Sigorta Acenteliği

Avukat Mesleki Sorumluluk Sigortası

Bu sigorta, sigortalının “avukat” sıfatıyla vermekte olduğu mesleki hizmetler dolayısı ile sigortalıya karşı ileri sürülecek tazminat taleplerinin sonuçlarına karşı sigortalıyı korur.

Bir tazminat talebinin bu poliçe kapsamında sigortacı tarafından karşılanabilmesi için:

  • Sigortalının sorumluluğuna yol açan mesleki hizmetin (işlem veya kaçınmanın); geriye dönüş tarihinden (5 yıl) önce olmamak kaydı ile poliçe başlangıç tarihinden önce veya poliçede belirlenen sigorta süresi içinde gerçekleşmesi,
  • Bu hizmet sonucu oluşan zararla ilgili tazminat talebinin, sigortalıya poliçe süresi içinde bildirilmiş olması gerekmektedir.

Avukat Mesleki Sorumluluk Sigortası, sigortalının kendisini istihdam eden kurumun poliçe teminat kapsamına giren bir olay neticesinde üçüncü kişilere tazminat ödemesi sonucu sigortalıya rücu etmesi durumunda da belirtilen koşullar çerçevesinde sigortalıyı korumaktadır.Ayrıca;

  • Manevi tazminat talepleri,
  • Her türlü belge kaybı,
  • Sigortalının bakım, gözetim ve kontrolüne verilmiş bilgi ve malzemenin kaybı veya imha edilmesi sonucu meydana gelebilecek sorumluluklar,
  • Sigortalı avukata, yanında hizmet akdi ile çalışan personelin ya da vekâletname veya yetki belgesi ile tevkil edilmiş avukatların yapmış olduğu işlemlerden/ kaçınmalardan dolayı düşecek hukuki sorumluluklar da teminat kapsamındadır.

Herhangi bir tazminat talebine karşı savunma yapılması sebebiyle maruz kalınan masraf ve harcamalar, avukatlık asgari ücret tarifesi ile sınırlı olmak üzere kapsam altındadır. Bu poliçede 50.000 TL ile 500.000 TL arasında 6 farklı teminat limiti alternatifi bulunur.

Aynı zamanda poliçe kapsamında “Ölüm ve Sürekli Sakatlık” 50.000 TL, “Tedavi Masrafları” 5.000 TL olmak üzere Ferdi Kaza Sigortası da yer almaktadır.

Önemli Not: Burada tüm bilgileri yazmak mümkün değil. Eksiksiz ve daha genişbilgi, teklif istemeniz durumda mümkün olmaktadır. Okunabilmesi için kısa ve özyazılmıştır.